فروشگاه

کتابهای کودک و نوجوان توسط گروه مطالعه و بررسی آشیانه به سرپرستی خانم نغمه محمدی، گلچینی از بهترین کتابهای ناشران موفقی چون مبتکران، علمی فرهنگی، افق، چشمه، کانون پرورشی فکری، صدا، مدرسه، نسل نواندیش و ... را در این فروشگاه گردآوری نموده تا خانواده های عزیز بتوانند به راحتی و بی دغدغه سبد خرید کتاب فرزندانشان را از این مجموعه فراهم نمایند. لازم به ذکر است که فروشگاه آشیانه کودک و نوجوان نماینده فروش همه محصولات نشر چیستا ( شامل : فارسی آموز ادبی 1، 2 و 3 ، واژه نامه چیستانی، لولوپی، دویدم و دویدم و افسانه درخت خرما و بزی) در غرب تهران می باشد. 

همین انتخابگری درباره اسباب بازی های مناسب برای کودکان از تولد تا دبستان صورت گرفته و مجموعه منتخبی از بهترین محصولات شرکتها و ناشرانی چون: آموزش، با فرزندان، گلدونه ها، فکرآذین، شرکت سرگرمی های علمی، کوشا و ... در این مجموعه گردآوری شده است. در بخش بزرگسال منتخبی از کتابهای ناشرانی چون آگاه، پیک بهار، رشد، مؤسسه مادران امروز، نی و ... در زمینه تعلیم و تربیت فرزندان، آموزش و پرورش، بازی و سرگرمی و نیز روشهای برخورد با کودکان در سنین مختلیف پیش از دبستان، دبستان و نوجوانی، گردآوری شده است. 

همچنین در این فروشگاه مجموعه ای از بهترین آثار موسیقی کلاسیک ایران و جهان و موسیقی محلی ایران به انتخاب گروه بررسی آثار صوتی آشیانه تحت سرپرستی آقای فریبرز رستمی، قصه و افسانه ویژه کودک و نوجوان و نیز لوح های فشرده تصویری شامل فیلم های کودک و نوجوان و کارتونهای مناسب برای کودکان ارائه می گردد.

نمایشگاه کتاب و اسباب بازی  سالی یک بار نیز نمایشگاه کتاب و اسباب بازی از سوی آشیانه کودک و نوجوان در محل آشیانه برگزار می شود.

در این نمایشگاه برگزیده ای از بهترین آثار نویسندگان، تصویرگران و تولیدکنندگان محصولات فرهنگی و هنری ویژه کودکان و نوجوانان ارائه می شود. ویژگی شاخص این نمایشگاه منتخب بودن همه محصولات میباشد چنانکه مخاطب می تواند با خیال آسوده و بی دغدغه بر اساس سلیقه و علاقه شخصی اش هر چیزی را انتخاب و تهیه کند. لازم به ذکر است این انتخاب حاصل  20 سال تجربه مستقیم و مستقل با کودکان و نوجوانان و ناشران مختلف می باشد. 

در بخش اسباب بازی و وسایل کمک آموزشی تلاش می شود تا بخشی از بهترین و مناسب ترین اسباب بازی ها از نظر کیفیت و در عین حال قیمت عرضه شود. از دیگر شاخص های این بخش شناسایی و معرفی تولیدکنندگان ایرانی اسباب بازی می باشد. چنانکه تمام محصولات عرضه شده در این نمایشگاه ساخت ایران و حاصل تلاش و زحمت تولیدکنندگان داخلی این عرصه است. باشد که با تهیه و خرید محصولات داخلی در همه عرصه ها، تولیدکنندگان را به ادامه فعالیتشان دلگرم و امیدوار نمائیم


*معرفی کتاب*  


دو پرنده

نویسنده  و تصویرگر: اریک باتو

نویسنده با روایتی ساده و ملموس مفاهیم روزمره و ظریفی چون دوست شدن، دوستی، جدایی و تنهایی و شاید مرگ را به خواننده منتقل می کند.

تصاویر به غایت زیبا و هنرمندانه و از همه مهمتر خلاصه و گویا هستند.

این کتاب را به همه ی اولیایی که می خواهند فرزندشان را با مفاهیم و تجارب عمیق زندگی اجتماعی چون دوست یابی، دوستی، جدایی، و مرگ آشنا نمایند، پیشنهاد می کنیم.


گل بادام

سروده پروین دولت آبادی

مجموعه اشعار زنده یاد پروین دولت آبادی، لبریز از تشبیهات لطیف، شاعرانه و تخیل برانگیزی است که ذهن خالص و سیال کودکان را با خود همراه می کند و او را به رویاهای دور و نزدیکی می برد که شاعر آنها را از عناصر طبیعت الهام گرفته است.

اشعار او در عین سادگی، بسیار جدی و عمیقند. این ویژگی سبب می شود کودکان با نگاهی تازه و جدی و درونمایه ای عمیق تر به اطراف خود معطوف شوند.

کتاب اما تصویرگری مطلوبی ندارد و با کلام تخیل برانگیز شاعر ارتباط ایجاد نمی کند اما اشعار  به تنهایی می توانند جای خالی تصاویر را نیز پر کنند.   

   

  خرگوشی که نمی خواست بخوابد

   نویسنده: لیلیان ادوال     تصویرگر: سارا جیم برگسون     مترجم: نسرین وکیلی      ناشر: مبتکران  

 مناسب برای گروه سنی 8-4 سال

 کتابی ساده و روان درباره سرسختی های کودکان هنگام خواب؛شیطنتها و بازیگوشی هایی که گاه به  عصبانیت و تندی والدین می انجامد.

 نویسنده در این زمینه موفق عمل کرده، به گونه ای که کودک غیر مستقیم و ملموس خودش و رفتارهایش را  مشابه تجسم  می نماید و با متن و تصاویر ارتباط برقرار می کند.

 تصاویر ساده و خوش آب و رنگند و ارتباط مناسبی بین متن و مخاطب برقرار می کنند.

 

    داستی هرچه می بیند، می خواهد بردارد

   نویسنده : اینگر سند بری             تصویرگر :لسه سندبری                مترجم: نسرسن وکیلی                ناشر : مبتکران

 کتابی مناسب برای گروه سنی پیش از دبستان و والدین آنها جهت دستیابی به روشهای قابل اجرا  برای «نه گفتن»به کودکان.

 نویسنده با جملات کوتاه،ساده و ملموس، خصوصییات و واکنشهای کودکان را در برخورد با محیط و  تجارب تازه و جدید بیان می کند،به گونه ایی که مخاطب خردسال به سادگی با متن ارتباط گرفته و از  این همزاد پنداری لذت می برد.تصاویر ساده و کم جزئیات و در عین حال جالب در ایجاد  این ارتباط بی  تاثیر نیستند.

  

    خاطرات یک گربه قاتل

     نویسنده : آن فاین                مترجم: نسرین وکیلی                                       ناشر:علمی فرهنگی   

 مناسب برای همه گروههای سنی از چهارم دبستان به بالا،تا بتوانند دور از دنیای صنعت و ماشین  ساعاتی را همراه یک گربه بگذرانند و بخندنند .

 ماجراهای خنده دار یک گربه و ارتباط او با دنیای اطراف از زبان خودش. ارتباط انسان با حیوانات، پیش  داوری هایش درباره آنها و نگاه حیوانات به این ارتباط از زبان گربه داستان پیوند ظریف و جالبی میان  مخاطب و او ایجاد می کند و خواننده را ترغیب می نماید کتاب را تا پایان داستان دنبال کند.                                                 

 

       شاه لاک پشت ها و یک قصه دیگر

       نویسنده و تصویرگر: دکتر زیوس      مترجم:رضی هیرمندی            ناشر: گام

  مناسب برای دبستان و راهنمایی

در قصه اول یرتل، در یک آبگیر، شاه لاک پشت هاست و خیال می کند هرجا را که ببندد مال اوست و ...

قصه دوم اما درباره پرنده ای است که به دم کوچک خود راضی نیست و از عموجان دکترش قرصی می خواهد که به جای یک دم دو دم داشته باشد.

هر دو قصه درباره زیاده خواهی و نتایج مخرب و مضر آن است.

نویسنده با طنز خاص مطالبش را عنوان می کند . در این میان نباید ترجمه خوب آقای رضی هیرمندی را فراموش نمود که با سبک خاص خود به زیبایی و شیرینی کتاب افزوده است.

 

     آمبر براون

   نویسنده: پائولا دانزیگر                             مترجم: فرمهر منجزی              ناشر: افق

 مناسب برای سالهای پایان دبستان و راهنمایی؛ مطالعه این مجموعه به والدین نیز توصیه می شود  چراکه جریانات کتاب به گونه ای روایت شده که بزگسالان را با شرایط عاطفی و روانی این گروه سنی  بیشتر آشنا می کنند.

 این مجموعه 9 جلدی درباره احساسات و عواطف دخترک نوجوانی است که پدر و مادرش از یکدیگر  جدا شدهاند.

 کتاب با نگاهی ظریف و موشکافانه واکنشهای هریک از شخصیتها اعم از مادر، پدر، همسر مادر و از  همه مهمتر خود آمبربراون را تک تک و در ارتباط با یکدیگر بررسی می کند.

 

   یوگی پسرک نابغه دوران سنگ

    نویسنده و تصویرگر: ریموند بریگز                   مترجم: پروین علی پور                ناشر: علمی فرهنگی

    مناسب برای همه گروههای سنی

 نویسنده در این کتاب، شخصیتی خونگرم، خنده دار و بامزه خلق کرده است و بدین ترتیب با شوخ  طبعی موضوعات تفکر برانگیز و خردمندانه ای را مطرح می کند. او در این داستان مخاطبین را به  پرسش و تفکر و پیدا کردن راه حل برای مشکلات تشویق و ترغیب می کند.

 تصاویر، جذاب و تخیل برانگیز و به تنهایی نیز می توانند با مخاطبین رابطه برقرار کنند.

 

   یک داستان محشر

        نویسنده و تصویرگر: فوئب گیلمن        مترجمان : نسرین وکیلی - پدرام مهین پور        ناشر: مبتکران

 مناسب برای گروه سنی 14-6 سال (مطالعه و مشاهده این کتاب و تصاویر زیبایش به همه گروه های  سنی پیشنهاد می شود)

 قصه ای لطیف، ملموس و دلنشین از رابطه یک پدربزرگ با نوه اش، نویسنده بسیار هوشمندانه در غالب این رابطه عاطفی و مهرآمیز، سازندگی، پویایی و خلاقیت پدربزرگ را به مخاطب منتقل می کند.

 تصاویر شگفت انگیز و پرمحتوای کتاب علاوه بر روایت متن کتاب، قصه ایی دیگر را نیز در دل خود مطرح   می کنند، در حقیقت تصویرگر در غالب تصاویر دو قصه جدا و در عین حال مرتبط با یکریگر را روایت می  کند، یکی قصه ژوزف و پدربزرگش و دیگری موشهایی که زیر محل زندگی این دو در تکاپویند.

 

     تخم پنگوین امپراتور

 نویسنده: مارتین جنکینز      تصویرگر: جین چاپمن      مترجمان: پارسا مهین پور-نسرین وکیلی       ناشر: مبتکران                  مناسب برای گروه سنی  14-6 سال

 کتاب با زبانی ساده و شیرین ما را با شرایط سخت زندگی خاص ترین گونه پنگوئن در قطب جنوب  همراه می کند، در این همراهی مخاطب با خصوصیات پنگوئن های نر و ماده، نحوه تخم گذاری و  نگهداری از تخم گذاری و نگهداری از تخم تا تولد نوزاد پنگوئن آشنا می شود.

 تصاویر کتاب گویا، ساده و جذاب هستند و به راحتی میان متن و مخاطب ارتباط برقرار می کنند و درک  بهتر و عینی مطالب مطرح شده در کتاب را رقم می زنند.

 

  چه خوب که هشت پا نیستی

 نویسنده: جولی مارکز        تصویرگر: مگی اسمیت           مترجم: شهلا انتظاریان           ناشر:علمی فرهنگی

مناسب برای پیش از دبستان و دبستان (11-3)

در این کتاب با پسر کوچکی همراه می شویم که مثل اغلب کودکان هم سن و سالش حوصله شلوار پوشیدن، مسواک زدن، حمام رفتن، غذا خوردن و ... را ندارد.

نویسنده با روشی شیطنت آمیز و بسیار غیر مستقیم و با اشاره به ویژگیهای حیوانات کودک را درگیر شرایط سخت تری نسبت به آنچه که خودش تجربه می کند، می نماید و بدین ترتیب مخاطب در پایان پی می برد انجام بسیاری از کارها برای او آسانتر از موجودات دیگر است و در نهایت در می یابد که از همه بهتر این است که او خودش هست و نه هیچ موجود دیگری ..!

تصاویر کتاب ساده و زیبا تخیل برانگیزند و مخاطب ارتباط مناسبی برقرار می کند.

 

         مرغ سرخ پاکوتاه

  نویسنده: پروین دولت آبادی     تصویرگر: آراپیک باغدارسایان     ناشر: علمی فرهنگی

  مناسب برای گروه سنی پیش از دبستان و دبستان

قصه ای کوتاه با کلامی آهنگین و دلنشین، که به سادگی کودکان را با مفهوم  مشارکت، پی گیری و صبر و حوصله برای رسیدن به هدف آشنا می کند ، در عین حال مراحل تهیه نان از گندم تا پخحت را بصورت غیر مستقیم مطرح می سازد.

تصاویر کتاب از نظر سادگی خطوط و تکنیک کار قابل توجهند و کودک را با سبک تازه ای روبرو مینمایدند، که در تقویت سلیقه بصری او بی تاثیر نیست.

 

     آهای گوسفند های شیطون وقت خواب است

    نویسنده: الیسون ریچی       تصویر گر: کورنلیا هاس        مترجم: شیما شریفی        ناشر: علمی فرهنگی

    مناسب برای گروه سنی  11- 5 سال

   شمردن گوسفندان برای بخواب رفتن؛ بهانه ای است تا نویسنده مخاطب را با گوسفندان تخیلی به سفر تخیلی ، جالب و هیجان انگیز ببرد.                           

 سفری که پایان آن به خواب رفتن فیبی، قهرمان کتاب را رقم می زند . اما آنچه که این کتاب را بسیار حائز اهمیت کرده، تصاویر  جذاب، خوش آب و رنگ و سرشار از تخیل و فانتزی و حرکت و طنز می باشند.    همه صفحات سوژه های خنده دار و جالبی دارند که می توانند ذهن مخاطب را درگیر کرده و او را برای خوابی آرام و شیرین آماده کنند.

 

    موش مترو

  نویسنده و تصویرگر: بارابرارید        مترجم: نسرین وکیلی        ناشر: مبتکران

  مناسب برای پیش از دبستان و دبستان (11-4 سال)

 نیب موش کوچکی است که همراه جمعیت زیادی از موشهای دیگر در یک ایستگاه مترو زیر زمین زندگی می کند.

او در آرزوی دیدار سرزمینی است که در انتهای تونل قرار دارد  و تعریف آن را از موشهای پیر در قصه ها شنیده است، بنابراین راهی سفری پر ماجرا می شود و خطرات و دوستی هایی را تجربه می کند و در نهایت جایی را کشف می کند که شگفت انگیز تر از آن چیزیست که بارها در رویاهایش دیده است.

تصویر سازی کتاب با خمیر انجام شده است که در نوع خود منحصر به فرد و بسیار زیبا و دیدنی می باشد.

 

 اگر باغ وحش دست من بود

نویسنده و تصویرگر: دکتر زیوس          مترجم: رضی هیرمندی           ناشر: گام

مناسب برای 11- 5

باغ وحشی که دکتر زیوس در این کتاب خلق کرده، مملو از موجودات تخیلی و خارق العاده ایی است که زاییده ذهن خلاق و بکر نویسنه می باشدنویسنده که تصویر کتاب نیز مسی باشد بوسیله تصاویر و متن مخاطبش را به شکستن مرزهای واقیت و تخیل و در نهایت خلاقیت و آفرینش ترغیب می کند.

شاید درک بعضی از واژه های به کار رفته در متن برای کودکان پیش از ذبستان کمی سخت باشد اما تصاویر به گونه ای طراحی شده اند که مخاطب بدون وجود متن نیز می تواند با دنیایی شگفت انگیز و تخیلی دکتر زیوس ارتباط مستقیم و موثر برقرار کند.

دکتر زیوس معروف ترین قصه نویس آمریکاست و بسیاری از منتقدان او را بعنوان پدر ادبیات نوین می شناسند.

 

از همین جا نیز می توانید با آثار برگزیده توسط آشیانه آشنا شوید

                                                  معرفی یک اثر موسیقی

 «آلبا»


موسیقی تلفیقی پدیده ای نوین در عرصه موسیقی بین المللی است که علیرغم نوپایی، هواداران بسیاری را به خود جذب کرده است. در این روش اجرای موسیقی، هنرمندان با بررسی قابلیت های موسیقایی ملل مختلف دنیا و استخراج وجوه اشتراک موسیقی آنها دست به ترکیب خلاقانه و نوینی می زنند که حاصل آن در اقلب اوقات موسیقی های جدید، جذاب و شنیدنی است.

در ایران نیز چند سالی است که این حکایت، مورد توجه بعضی از موسیقی دانان قرار گرفته و ابتکارات ایشان  نتایج مطلوبی را نصیب جامعه ما کرده است. در این میان آلبوم « آلبا » کاری از گروه « نور » که جمعی از نوازندگان و خوانندگان جوان ایرانی و خوانندگان حرفه ای غربی؛ با کریستف رضایی، آهنگساز خلاق گروه، همکار ی کرده اند، جایگاهی بس قابل توجه دارد. 

«کریستف رضایی» که تحصیل کرده رشته موسیقی در فرانسه است و با موسیقی ایران نیز آشنایی قابل قبولی دارد، با استفاده از وجوه اشتراک موسیقی بخشی از کردستان و موسیقی کلیسایی اروپا (از حیث فنی و عاطفی) موسیقی جدید ی را خلق کرده است که نتیجه آن را انتشارات معتبر موسیقی « هرمس » در بسته بندی متفاوت با دفترچه ای زیبا منتشر کرده است. با شنیدن و تامل در این اثر لحظات لطیف ،  دل انگیز ، آرام و لذت بخشی را تجربه خواهید کرد که به دور از همه هیاهو های موسیقی متن و مصرفی روزمره افق تازه ای از جهان بی بدیل موسیقی را با لذتی ویژه شناسایی  خواهید کرد .

فراموش نکنیم که آشنایی ما و کودکانمان با انواع تجارب هنری جامعه  بشری و کسب لذت از آنها، علاوه بر غنی کردن محیط خانواده، تجاربمان را گسترش داده و به گستردگی ذهن کودکانمان کمک شایانی خواهد کرد. این آلبوم را می توانید از فروشگاه مؤسسه تهیه فرمایید.

 

 

   تازه ها
کنسرت آموزشی
اجرای کنسرت آموزشی گروه موسیقی
ادامه...
کارگاه تابستان 98
کارگاه های تابستانی آشیانه کودک و نوجوان
ادامه...
یازدهمین نمایشگاه کتاب و اسباب بازی
یازدهمین نمایشگاه کتاب و وسایل کمک آموزشی ویژه کودک و نوجوان و خانواده
ادامه...
اردوی خانواده
«نمایش گروفالو» «به مناسبت روز جهانی کودک»
ادامه...
تور اردوهای خانوادگی آشیانه
یک گردش گروهی جذاب در یک جمع سالم، امن و کاملا خانوادگی
ادامه...
کلاس های بازی،شادی، موسیقی
یک کارگاه فرح بخش و دل انگیز برای فرزندان شما با ...
ادامه...
کلاس های تابستان 97
تابستان امسال آشیانه با کارگاه های مفرح ، جذاب و.....
ادامه...
کارگاه قصه های شاهنامه به زبان ساده
آشنایی ، بازی و نمایش با قصه های شیرین شاهنامه,...
ادامه...
کارگاه علوم، آزمایش ها و سرگرمی ها علمی
این کارگاه با هدف تقویت اعتماد به نفس، تقویت کار گروهی و تعامل، ارتقا دانش علمی و عملی مخاطبین بوسیله آزمایش های...
ادامه...
                       صفحه اصلی  :: گالری  :: تازه های آشیانه  :: تماس با ما                        
تمامی حقوق این سایت متعلق به آشیانه کودکان و نوجوانان میباشد